Dr Esra Çakır -  Çocuk Diş Hekimi

Instagram

Twitter

Facebook

Anasayfa

İletişim

Esra Çakır

Pedodonti

Tedaviler

Sıkça Sorulan Sorular

Ağız Bakımı

İlk Tanışma

Galeri

 

Fotoğraf Galerisi

 

 

 

 

 

 

Sitede yer alan içerik bilgilendirme amaçlıdır. Doktor Muayene ve teşhisinin yerini tutamaz. Dr. Esra Çakır 2015. Tüm hakları saklıdır.

Sitede yer alan içerik bilgilendirme amaçlıdır.

 Doktor muayene ve teşhisinin yerini tutamaz.

© Dr Esra Çakır 2015 / Tüm Hakları Saklıdır / Designed by VADER

 

 

 

 

 

Diş Yaralanmaları

 

Çocuğunuz yüz bölgesine bir darbe aldığında dişlerde çeşitli seviyelerde kırıklar oluşabilmektedir. Bu kırık dişler bazen sadece estetik dolgu ile bazen de estetik dolgu ve kanal tedavisi ile birlikte onarılabilmektedir.

 

Yüz bölgesine daha sert bir darbe alındığında ise, dişler yerinden  fırlayabilmektedir.  Böyle bir durumda mutlaka dişi bulup ılık süt içerisinde en kısa sürede diş hekiminize ulaştırmanız gerekir. Hekiminiz dişin durumuna göre dişi yerine tekrar sabitleyebilecektir.

 

Unutulmaması gerek bir nokta; dişlerle birlikte baş-boyun bölgesine de darbe alınan durumlarda mutlaka en yakın hastanenin acil servisine başvurulmalı, kafa travması açısından gerekli tetkikler yapılarak hasta gözlem altına alınmalıdır. Bu tarz yaralanmalarda dişlerle ilgili müdehaleler öncelikli değildir. Hastanın genel sağlık durumu düzelinceye kadar ertelenebilir.

Mutlaka dişi bulup ılık süt içerisinde en kısa sürede diş hekiminize ulaştırmanız gerekir
Mutlaka en yakın hastanenin acil servisine başvurulmalı, kafa travması açısından gerekli tetkikler yapılarak hasta gözlem altına alınmalıdır
Q